Bublina - Túlavá čitáreň v galérii

Túlavá čitáreň organizuje workshop kreslenia komiksu pre deti od 6 - 13 rokov s časopisom Bublina a interaktívne, literárno-dramatické predstavenie súboru EDUdrama.

Dá sa byť na troch miestach naraz? V komikse áno. Staňte sa aj vy autormi komiksového príbehu. Alebo sa stane rovno komiksovým superhrdinom! Môže ním byť každý. Stačí spojiť seba s obľúbeným zvieraťom, pridať svojej postave superschopnosť a pustiť sa do vymýšľania a kreslenia vlastného komiksového príbehu na workshope vedenom autorkami časopisu Bublina.

Zážitok tu a teraz, vďaka ktorému si deti môžu skúsiť najrôznejšie životné situácie nanečisto. Interaktívna forma predstavení zaisťuje zapojenie každého dietka do divadelnej akcie. Dramatické techniky EDUdramy prinášajú veľa výhod: rozvíjajú osobnosť, komunikačné zručnosti, ale aj toleranciu a vnímavosť voči okoliu či kontextové myslenie. EDUdrama je súčasťou Združenia tvorivej dramatiky Slovenska, Asociace českých dramacenter, medzinárodnej organizácie IDEA (International Drama Education Association), spolupracuje s Katedrou výchovnej dramatiky DAMU v Prahe, nadväzuje spoluprácu s ďalšími organizáciami na Slovensku (Národné osvetové centrum, Slovenská národná galéria), v Maďarsku (Káva Drama, Magyar Dramapedagogiai Tarsasag), Fidea vo Fínsku, UCD Dublin a ďalšími.

17.10.2018 o 17:00