Kati M. Decsi - Transparentné kusy/Archivačné tabule

Vernisáž: 24. 1. 2023 o 17.00
Kurátorka: Martina Bábinová

Krátkodobá (pop-up) výstava výtvarníčky Kati Decsi má charakter otvoreného ateliéru preneseného do priestorov galérie (suterén) - počas štyroch dní budú návštevníci môcť nahliadnuť do jej aktuálnej tvorby.
Predstaví najnovšie diela z cyklu Transparentné kusy (maľby šťavou z červenej kapusty na papieri) - Archivačné tabule – súbory transparentných kusov uchovaných v epoxide a naturálno- poetické experimentálne maľby blatom na rôznych podkladoch z cyklu Zemobrazy. Spoločným menovateľom vystavených diel je pamäť, pominuteľnosť, prchavosť, spomienky a skúmanie možností archivovania myšlienok, ale aj samotných diel a materiálov použitých pri tvorbe.

 

Kati Madarász Decsi (*1982) v roku 2008 ukončila štúdium na Fakulte umení Technickej Univerzity v Košiciach v Ateliéri grafiky a experimentálnej tvorby u prof. Rudolfa Sikoru. V súčasnosti sa vo svojej tvorbe venuje najmä experimentálnej maľbe s využitím prírodných pigmentov, tvorbe epoxidových objektov a site specific inštaláciám. Vystavovala na samostatných aj kolektívnych výstavách v Nových Zámkoch, Košiciach, Trnave, Stupave, Topoľčanoch a Bratislave. V rokoch 2014 a 2016 bola nominovaná v súťaži Maľba Nadácie VÚB. V roku 2020 sa stala víťazkou Ceny Nadácie Novum.

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.